FARNOST PÍSEK

Všechny aktuální události o dění z celé farnosti
Drazí farníci, udělali jsme pár změn na naší webové stránce!
Nově najdete aktuální bohoslužby hned na úvodní stránce pod "Římskokatolická farnost Písek".
Viz návodní fotku.

Podvod

12.02.2024
Upozornění. Velký počet farníků dnes obdrželo e-mail, který údajně poslal otec Jan Skibiński. Žádáme všechny, aby na tento e-mail nereagovali, je to podvod. Oznámíme to příslušným úřadům a omlouváme se za způsobené nepříjemnosti.

Farní večer

31.01.2024
Srdečně vás zveme na další farní večer s historikem Kamilem Činátlem z Filozofické fakulty UK.Budeme debatovat nad otázkami: K čemu nám je historie? Proč a jak by se měla učit na škole? Můžeme o historii mluvit odvážně? Přijďte a třeba uvidíte dějiny z jiné perspektivy.
Jsme pozvány, abychom se v pátek postily a odprošovaly za svoje hříchy. V sobotu máme odpustit a prosit za obrácení těch, kteří ublížili nám a našim dětem. A v neděli se radovat, chválit Pána a děkovat mu za všechno, co učinil v našem životě.

Už jste někdy zažili odbornou a zároveň zábavnou besedu? Jedna taková vás čeká 25.1. od 19:00 ve Vykulené Sově na téma ČLOVEK A POROD. Diskutovat bude lékárnice Vendulka Bočková, porodní doktorka Bára Karvanová Čabrádková a porodní asistentka Radka Račanská.

V neděli 21. ledna, ráno v 9 hodin jsme se všichni sešli v děkanském kostele Narození Panny Marie, abychom vřele přivítali nového faráře, otce Jana Skibinskeho. Tato významná událost byla osobně slavnostně zahájena biskupem českobudějovickým, mons. Vlastimilem Kročilem, který uvedl otce Jana do jeho nové služby.