Noc kostelů 2022

10.06.2022

Noc kostelů v Písku letos proběhne v pátek 10. června od 19h, kdy své brány všem návštěvníkům otevřou děkanský i klášterní kostel. 

  • Noc kostelů nabízí rozmanitý program. Těšit se můžete na přednášku o dějinách a výzdobě kaple sv. Jana Nepomuckého v děkanském kostele, duchovní hudbu, nekomentované prohlídky, otevření obvykle nepřístupných prostor, výstavy, program pro děti a Večer chval v klášteře.
  • Noc kostelů je každoročně pořádaná akce, která má umožnit široké veřejnosti nezávazné setkání s křesťanstvím. V jejím rámci jsou ve večerních a nočních hodinách zpřístupněny některé kostely, ve kterých se zdarma konají koncerty, komentované prohlídky, workshopy či divadelní představení. Návštěvníci mají možnost nahlédnout do kostelních sakristií či klášterních zahrad, sestoupit do starobylých krypt, prožít liturgii nebo třeba jen vnímat to, co bylo inspirací pro stavitele křesťanských chrámů. 

Více o Noci kostelů spolu se seznamem všech kostelů, které se do této akce zapojily, najdete na odkazu zde.

Pokud nám chcete pomoci s organizací, hledáme dobrovolníky, kteří budou k dispozici všem návštěvníkům a kteří budou ochotni při této akci hlídat kostel. Na hlídaní se můžete zapsat do sdílené tabulky